İnternet

En iyi VPN servisleri hangileri?

Sizde takdir edersiniz ki ülkemizde sıkça yaşadığımız İnternete erişim yasakları (Bkz: Facebook, Twitter ve Youtube neden yavaşladı?) giderek can sıkmaya başladı. Yaşanan her olaydan sonra başımıza gelen bu yasaklamalar için İnternet kullanıcıları olarak VPN servislerine başvuruyoruz. Bu yazımızda sizlere yararı olabileceğini düşündüğümüz En iyi VPN servisleri hangileri? deneyerek analiz ettik.

VPN (Virtual Private Network) veya Türkçesiyle sanal özel ağ, genellikle yaşanan bir olay sonrası erişim sağlanamayan sitelere girmek için kullanılıyor. Fakat VPN servislerini, güvenli bir şekilde İnternet ortamında gezinebilmek için de kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Çünkü VPN, İnternet ortamındaki kimliğinizi gözlemlemek isteyenlere karşı kimliğinizi saklayarak ve sizi İnternete giriş yaptığınız konumuzdan başka bir konuma bağlanıyormuş gibi yaparak İnternette kolaylıkla gezinmenizi sağlar. Bu özelliği birçok İnternet kullanıcısı bilmez. Gel gelelim VPN servislerini kullanmak isteyenlerin kafalarında tek bir soru; hangi VPN servisini kullanmalıyım? Sizler için en iyi VPN servislerini sıraladık.

Bize göre; En iyi VPN servisleri

Private Internet Access (PC)

Private Internet Access, elindeki tüm kaynakları olabildiğince stabilite ve verimliliğe harcamasının yanında, kullanıcılar açısından oldukça kullanışlı bir yapıya sahip. Diğerlerine ek olarak kimlik hırsızlığına karşı filtreleme yapar ve malware gibi yazılımları karşı sizi korur. Bütün bu olanaklarıyla birlikte servisin aylık ücreti yalnızca 7 dolar. (Oldukça makul bir fiyat)

Express VPN (Android)

Sıradaki VPN servisi, bulunduğunuz konuma en yakın olan VPN hizmetine bağlanma imkanı sunan OpenVPN şifrelemesini kullandığı için hız ve stabilite konusunda çok başarılıdır. Bunlara ek olarak eklentiyi kolaylıkla kapatabilmeniz için telefonunuzun üst kısmına bir buton ekler. Servisin ücreti ise aylık 13 dolar.

PureVPN (P2P)

İçerisinde barındırdığı 500  farklı sunucu ve 140’dan fazla lokasyonla nam salan PureVPN, P2P ağı ile çalışırken sizlere hızlı ve olumlu sonuçlar sağlar. PureVPN, torrent transferini geliştirdiği için özellikle İnternet üzerinden sürekli dosya indiren oyun bağımlılarının vazgeçilmezlerinden biridir.

VyprVPN (iOS)

Günümüzde mobil İnternetin öneminin artmasıyla birlikte bu alanda uzmanlaşan VyprVPN, iOS cihazlarda VPN servisinden yararlanmak isteyen kullanıcılar açısından şüphesiz en iyi VPN servisi diyebilirim. Hizmete ek olarak anti-torrent ilkesi kullanılıyor. Anti-torrent nedir? Diye soracak olursanız; Eğer herhangi bir siteden torrent içerik indirmeye kalkarsanız, hesabınızın askıya alınacağı anlamına geliyor.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar