WordPress Page Builder Eklentileri
WordPress

En iyi 3 WordPress Sayfa Oluşturucu (Page Builder) Eklenti

Herhangi bir web tasarımcıya gerek kalmadan web sitesi kurmak ister misiniz ? Sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucu (Page Builder) eklentileri, web sitenizi kimsenin yardımı olmadan özelleştirmenizi sağlar.

Şuan okuduğunuz yazıda sizlere en çok kullanılan sürükle ve bırak WordPress Page Builder eklentilerini tanıtacak, bu sayede size en uygun WordPress sayfa düzenleyici eklenti hangisi? Bulmanızda yardımcı olacağım.

Neden bir WordPress Sayfa Düzenleyici Eklenti Kullanmalıyım?

Web sitenizin konusuna uygun bir WordPress teması seçmek kolay olsa da, her temanın özelleştirme imkanı kısıtlıdır. Web tasarımcı veya geliştirici olmadığınız sürece, kullandığınız temanın tasarımında köklü yenilikler yapamazsınız.

İşte tamda burada WordPress sayfa oluşturucu eklentiler devreye giriyor. WordPress sayfa düzenleyici eklentiler, sitenizdeki sayfaları ileri düzeyde düzenleme imkanı sunar. Yani sonuç olarak teknik bilginiz olmasa bile hayalinizdeki sayfayı oluşturabilirsiniz.

En iyi WordPress sayfa düzenleme eklentilerini belirlerken nelere dikkat ettim?

Özellikler

Herhangi bir WordPress eklentisi kullanmadan önce hepimizin yaptığı bir şey var, özelliklerine bakmak. Bu eklenti bizlere neler sunuyor? Hangi özellikleri içinde barındırıyor? Aynı şekilde kullanacağımız Page Builder eklentisinin de bize ne sunduğu önemli.

Uyumluluk

Alt tarafı bir WordPress sayfa düzenleyici eklenti için kullandığınız temayı komple değiştirmek istemiyorsanız, bakmanız gereken en önemli şey, her eklentide olduğu gibi kullanmak istediğiniz sayfa oluşturucu eklentinin şuanki WordPress temanızla uyumlu olup olmadığıdır.

Eğer uyumluluk sorunu yaşarsanız, farklı bir Page Builder eklentisi kullanmanız gerekecek. Fakat üzülmeyin! Bu yazıdaki WordPress eklentilerinin tamamı bütün temalarla uyumludur.

SEO

Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin en çok önem verdiği konudur. Tıpkı diğer eklentiler gibi WordPress sayfa oluşturucu eklentisinin de SEO uyumlu olması gerekiyor.

Kriterlerimizi listeledik, şimdiyse WordPress için en iyi sayfa oluşturucu eklentilere bakalım.

Elementor

elementor page builder

Elementor, WordPress altyapısındaki ilk ücretsiz ve açık kaynak kodlu sayfa oluşturucu eklentidir. Eklenti stabil olmasıyla beraber, önizleme özelliğiyle birlikte sayfalarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Web sitenizi yormadan performanslı bir şekilde çalışması ve ücretsiz olması, Elemantor‘u benim açımdan en iyi sayfa oluşturucu eklenti yapmıştır.

Geniş ikon seçenekleri ve detaylı şablon ayarlarının yanında Elementor, duyarlı tasarımı sayesinde her platforma uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Beaver Builder

beaver builder

En iyi WordPress sayfa düzenleme eklentilerinden biridir. Herhangi bir tasarım veya kodlama bilgisi gerekmeden sayfaları istediğiniz gibi düzenleyebilir, çeşitli entegrasyonlar yapabilirsiniz.

Eklentinin en çok beğendiğim özelliği, kendiliğinden hazır halde gelen sayfalardır. Sayfa oluşturmaya sıfırdan başlamadan hazır sayfaları düzenleyip kullanabilirsiniz. Bu da kullanıcılarına büyük avantaj sağlar. Herkesin görsel veya tasarımsal zekası eşit olmayabilir. Eğer sizde benim gibi tasarım zekanıza güvenmiyorsanız, bu eklenti tamda size göre.

The Divi Builder

divi builder

Beğendiğiniz entegrasyonu sayfanıza sürükle ve bırak yoluyla kolayca uygulayabileceğiniz bir sayfa oluşturucu eklentidir. Üstelik neredeyse bütün WordPress temalarında çalışır. Divi Builder, hepimizin bildiği tema tasarım şirketi olan Elegant Themes tarafından üretilmiştir.

Ayrıca Divi Builder, önizleme özelliği sayesinde sayfalarınızı web sitenize geçiş yapmadan düzenlemenize olanak sağlar.

Yazımızın sonuna geldik. En iyi WordPress üyelik eklentileri adlı makalemizde ilginizi çekebilir.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar