gg ne demek
Oyun

GG Ne Demek? GG’nin Açılımı Nedir?

GG ne demek? Genellikle oyunlarda kullanılan gg wp, gg ez ne anlama geliyor?

Aslına bakacak olursak gg’nin anlamı farklı kategorilere göre değişiyor. Fakat biz bu yazıda daha çok oyun içerisinde kullanıldığı için oyunlardaki anlamını inceleyeceğiz. Peki oyun içerisinde gg ne demek?

GG ne demek?

GG‘nin İngilizce açılımı “good game” olup, Türkçede “iyi oyun” anlamına gelmektedir. Yani oyun içerisinde bir oyuncu size gg yazıyorsa, centilmen birisine denk gelmişsiniz demektir.

Bunun haricinde gg kısaltmasını küfür zannedip oyun sonunda rakibini kızdırmak için yazan -15 yaş oyuncularda azımsanamaz.

GG hangi oyunlarda kullanılıyor?

GG, Türklerde ilk olarak CS 1.6 gibi eski multiplayer oyunlarda kullanılmaya başlandı. Daha sonrasında League of Legends, Dota, Wolfteam, Warcraft gibi oyunlarda kullanımı dahada yaygınlaştı. Günümüzde ise neredeyse bütün oyunlarda kullanılmaktadır.

Oyun platformlarında sıkça karşılaştığımız GG kısaltmasının bilinen anlamı bu şekildedir. Eğer başka anlamları da varsa konu altındaki yorum kısmından belirterek ziyaretçilerimize faydalı olabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar