instagram bildirim gelmiyor
Sosyal Medya

Instagram bildirim gelmiyor | Android ve iOS

Instagram uygulamasında ekrana neden bildirim gelmiyor? Android ve iOS cihazlarda Instagram bildirim gelmiyor sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

Bildirimler akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi haline geldi. İnternet bağlantısı açık olduğunda telefonun ana ekran kısmında “kim mesaj göndermiş, yorum yapmış, fotoğraflarımızı beğenmiş” uygulamaya girmeden görebiliyoruz. Hal böyle olunca Instagram’da bildirim gelmeme sorunu canımızı sıkabiliyor. Peki herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan bu sorunu nasıl çözeceğiz? Bildirimleri nasıl açacağız?

Instagram bildirimler gözükmüyor sorunu – Bildirim açma (iOS)

Normalde iPhone telefonlarda Ayarlar > Bildirimler bölümüne girdiğinizde her uygulamanın bildirim ayarlarını farklı farklı kontrol edebilirsiniz. Fakat bu durum Instagram için böyle değil. Garip bir şekilde iPhone telefonlarda Instagram uygulamasının ayarları telefon üzerinden yapılamıyor. Sadece Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeleri göster seçeneğini her zaman olarak işaretleyin, yeterli olacaktır. Ardından Instagram uygulamasını açın:

 • Ardından Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt kısımdan profile girin.
 • Sağ üst kısımdaki () alt alta 3 çizgiye tıklayın.
 • Ayarlar > Bildirimler bölümünde Anında ilet bildirimleri başlığı altındaki (Gönderiler hikayeler ve yorumlar, takip edilenler ve takipçiler, Direct mesajları…) Şeklinde gruplandırılmış bildirimleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Tümünü durdur seçeneğinin kapalı olmasıdır.
instagram bildirim ayarları
instagram bildirim ayarları

Güncelleme: Eğer yukarıdakilerin hepsini iPhone telefonunuzda denediyseniz ve hala bildirim gelmiyorsa, Instagram uygulamasını kaldırıp tekrardan yükleyin. Uygulamaya girdikten sonra karşınıza çıkan “bildirimleri aç” sorusuna “evet” deyin.

Instagram bildirim ayarları – Android

Uygulama içerisindeki bildirim ayarlarının nasıl düzenleneceğini yukarıda maddeler halinde anlattık. Android için ekstra bir durum yok. Eğer uygulamanız güncelse aynı şekilde yapabilirsiniz.

Telefon içerisindeki uygulama ayarlarına gelecek olursak Ayarlar > Yüklü uygulamalar > Instagram > Bildirimler > Bildirimleri göster seçeneğini aktif edin. Ardından Direct ve Instagram başlıkları altındaki ayarları istediğiniz gibi yapılandırın.

Instagram bildirim gelmiyor sorununu birlikte çözmeye çalıştık. Eğer hala bildirim alamıyorsanız, yorum kısmında belirterek diğer ziyaretçilerimiz veya editörlerimiz tarafından destek almaktan çekinmeyin.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Gönderiye Ait 6 Yorumlar

 1. Reyhan Reply

  Merhaba her şeyi denememe rağmen yine de bildirim alamıyorum yardımcı olur musunuz

  • admin Reply

   Telefonunuz Android mi yoksa iOS mu olduğunu öğrenebilir miyim? Eğer iOS ise instagramı kaldırıp tekrar kurduktan sonra “bildirimleri aç” uyarısına evet dediniz mi?

   • tarık Reply

    ben herşeyi denedim silip tekrar yükledim bildirimleri aç dedim ve hala bildirim gelmiyor

 2. Eda Reply

  merhaba ios kullanıyorum her şeyi denedim fakat yine de bildirim alamıyorum uygulamayı da silip tekrar yükledim

  • admin Reply

   İlginç. Silip tekrar yüklediğinizde karşınıza “bildirimler açılsın mı?” gibisinden bir soru çıkmadı mı?

 3. Aslı Reply

  Merhaba admin hem silip yüklememe rağmen bildirimler gözükmüyor hem de tanıyor olabileceğim kişileri göstermiyor uygulama ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar