ERR_CONNECTION_RESET
İnternet

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Detaylı Çözümü

İnternet ortamında gezinirken bu web sayfası kullanılamıyor, ER_CONNECTION_RESET hatası alıyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerini uygulamanızda fayda var.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Hata mesajı

www.google.com.tr ana makinesine bağlantı kesildi.

İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.

Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome’un ağa erişmesine izin verin.

Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.

Proxy sunucu kullanıyorsanız…

Proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinize danışın. Proxy sunucu kullanmamanız gerektiğini düşünüyorsanız: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster… > Proxy ayarlarını değiştir… > LAN Ayarları öğesine gidin ve “LAN için proxy sunucusu kullan” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Hata kodu: ERR_CONNECTION_RESET[/box]

“ERR_CONNECTION_RESET” Nedir? Neden karşımıza çıkar?

Tarayıcınızda herhangi bir web sitesine girmek istediğinizde “ERR_CONNECTION_RESET” hatası alıyorsanız, doğru bağlantı kurulamadığı anlamına gelir. Sonuç olarak web sitesine erişemezsiniz. Genel olarak 101 hata koduyla karşımıza çıkan bu hata, daha çok Chrome tarayıcısında görülür. Diğer tarayıcılarda ise genelde bağlantı sıfırlandı hatası olarak karşımıza çıkar. Diğer hataların aksine “ERR_CONNECTION_RESET”, sorunun kullanıcı taraflı mı yoksa sunucu taraflı mı olduğunu göstermez.

Çözüm

Öncelikle yukarıdaki hata açıklamasında belirtilen yönergeleri okuyun ve uygulayın. Eğer sorununuz çözülmezse aşağıdaki adımlara geçin.

Genel kontrolleri yapın

“ERR_CONNECTION_RESET” hatasını gidermek için önce diğer web sitelerine girmeye çalışarak bu hatayı tekrardan alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer bütün web sitelerinde aynı hatayı alıyorsanız sorun tek bir web sitesine bağlı değildir. Hemen ardından farklı bir tarayıcıyla girmeyi deneyin.

VPN programı kullanmayı deneyin

Hatayı aldığınız cihaza herhangi bir VPN programı yükleyerek tekrardan sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Eğer girmek istediğiniz site açılıyorsa sorun tamamen kullandığınız DNS adresiyle ilgilidir. Eğer Google DNS kullanıyorsanız zaman zaman bu hatayı alabilirsiniz. DNS adresinizi değiştirin.

Tarayıcı önbelleğini temizleyin

Tahmin ettiğiniz gibi tarayıcı önbelleği sadece çerezleri, şifreleri ve indirme geçmişini depolamaz. Bunlara ek olarak ziyaret ettiğiniz web sitelerinden gelen verileri de depolar. Örneğin herhangi bir web sitesine daha önce giriş yaptıysanız ve o sitenin bilgileri değiştirilmişse güncel bilgiler birbirine uymadığından ERR_CONNECTION_RESET hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar