Kamera durduruldu hatası
Android

Android telefonlarda “Kamera durduruldu” hatası ve çözümü

Kamera durduruldu hatası neden çıkar? Android telefonlarda kamera durduruldu hatasının çözümlerinden bahsettik.

Eminim akıllı telefon satın alırken en çok dikkat ettiğimiz şeylerden biri kamera özellikleridir. Telefonun kamerası ne kadar iyi olursa, sosyal medya ortamında paylaşacağımız resimlerin kalitesi de o kadar iyi olur. Peki günlük hayatımızda bu kadar önemi olan telefonumuzun kamerası “kamera durduruldu” veya benzer bir şekilde “Maalesef kamera durdu” hatası veriyorsa ne yapacağız?

Gerek yazılımsal, gerekse donanımsal problemlerden çıkabilecek bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Bunun için tek tek kamera durduruldu hatası için çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Kamera durduruldu hatası için çözüm yolları

Telefonunuzun kamera uygulamasının önbellek dosyalarını silin.

Bunu tarayıcı önbelleğini silmeye benzetebilirsiniz. Siz fotoğraf çektikçe önbellekte dosyalar birikir ve kamera durduruldu hatasının çıkmasına sebep olabilir.

Telefona Hard Reset atın.

Bu sorunun birden fazla sebebi olabileceğini söylemiştik. Üstteki yöntem işe yaramıyorsa geriye büyük ihtimalle yazılımsal veya donanımsal problemler kalıyor. Hard reset atmak yazılımsal problemleri gidereceği için kamera durduruldu hatasına etkili bir çözüm yoludur.

Son olarak; Telefonu teknik servise gönderin.

Kameranın donanımsal bir problemi varsa yapabileceğimiz pekte bir şey olmadığından son çare olarak telefonu teknik servise göndermek gerekir. Şahsen bu sorunun aynısı bana olmuştu. Teknik servise gönderdim ve 1 hafta içerisinde düzeltilip tarafıma iade edildi.

Kamera durduruldu hatası için çözüm yollarımız bu kadar. Umarım işinize yarar ve bu sorundan kurtulursunuz.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar