iPhone

iPhone telefonlarda pil ömrünü uzatmanın yolları

iPhone telefonlarda pil ömrünü uzatmanın yollarından bahsettik. Bu ayarlar iOS işletim sistemine sahip diğer cihazlar içinde geçerli olup, en güncel iOS sürümü baz alınarak anlatılmıştır.

iPhone cihazlarda pil ömrünü uzatma

Kullanmadığınız bağlantıları kapatın

Hücresel veri, bluetooth, kişisel erişim noktası, Wi-Fi ve konum kullanmadığınız her an kapalı olsun. iOS cihazlarda pil tasarrufu sağlayan en önemli noktalardan biridir.

Ekran süresini kapatın

Apple, iOS cihazlara son güncellemelerle birlikte ekran süresi adında bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde uygulamalar için süre sınırlarını ayarlayabiliyorsunuz. Güzel bir özellik fakat kullanmıyorsanız kapatmanızı tavsiye ederim. Gereksiz yere kaynak kullanan her özelliği kapatmak iOS cihazınızın pil ömrünü uzatacaktır.

AirDrop’u kapatın

Ayarlar > Genel kısmından AirDrop ayarını kapatın. AirDrop, yakınınızdaki kişilerle paylaşım yapabilme imkanı sağlar. Herkesten veya yalnızca kişilerinizden paylaşım alabilmek için AirDrop’u açık tutmalısınız.

Arka planda uygulama yenile özelliğini kapatın

Bu ayarı açık tutmak uygulamaların arka planda Wi-Fi veya hücresel bağlantınız açıkken içeriklerini yenilemesine izin verir. Bunu kapatmak telefonunuzdaki işlem sayısını azaltır ve batarya süresini uzatmamıza yardımcı olur. Aslında iPhone’da pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz en güzel şey budur.

Ekran parlaklığını kısın

Açık alanda değilseniz ve fazla ışığa ihtiyacınız yoksa ekran parlaklığını kısın. Örneğin ben odamda geceleri ışıkları kapatıp film izlerim. Ekran parlaklığı hep en aşağıda olur. Hem göz sağlığını korumak hemde pil ömrünü uzatmak açısından faydalı bir yöntemdir.

Duvar kağıtlarını iyi seçin

Bu hususta söylenecek fazla söz yok. Eğer duvar kağıdınız hareketliyse derhal kaldırın. Hareketli duvar kağıtları iPhone telefonunuzun pil ömrünü kısaltacaktır.

Siri ve aramayı kapatın

Hey Siri“yi dinle ve “Siri için ana ekran düğmesi” seçeneklerini kapatın. Bu ayar mikrofonun ve ana ekran düğmesinin her an sizden komut beklemesini sağlar. Dolayısıyla boş yere pil tüketir.

iPhone Analizini kapatın

Ayarlar > Gizlilik > Analiz > iPhone analizini paylaş seçeneğini kapatın. Bu ayar, günlük tanı ve kullanım verilerini otomatik olarak göndererek Apple’ın ürünlerini ve servislerini geliştirmesine yardımcı olur. Fakat bu ayarı açık tutan milyonlarca iOS kullanıcısı olduğunu varsayarak gönül rahatlığıyla kapatabilirsiniz.

Reklam verilerini kapatın

Yine analiz ayarlarında yaptığımız gibi Ayarlar > Gizlilik > Reklam > Reklam takibini sınırla özelliğini deaktif edin.

Düşük güç moduna alın

Şahsen bu özelliği pek kullanmam. Genellikle yukarıda yaptığımız ayarları kullandığı için gerek yok diye düşünüyorum. Siz faydasını görüyorsanız açabilirsiniz.

Son olarak; 4G’yi kapatın.

Eğer yüksek kalitede videolar izlemiyorsanız 4G’yi kapatmanızı öneririm. Şahsen oyun oynarken veya 480p film izlerken kapatırım. Çünkü gerek yok. Hiçbir online oyun 3G ve 4G arasındaki hız farkını anlayabileceğiniz kadar internet kullanmaz.

iPhone telefonlarda veya genel olarak iOS cihazlarda pil ömrünü uzatma yollarından bahsettik. Umarım işinize yaramıştır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar