WhatsApp mesajları okunuyor mu?
Mobil

WhatsApp mesajları okunuyor mu?

WhatsApp mesajları başkaları tarafından okunabilir mi? WhatsApp konuşmaları takip ediliyor mu? WhatsApp ne kadar güvenli?

1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp son güncellemelerle uçtan uca şifreleme özelliğini duyurmuştu. Peki bu özellik neye yarıyor? WhatsApp konuşmalarına polis ulaşabilir mi? Herhangi bir kurum tarafından takip edilebilir mi? Sorularına aşağıdaki maddelerden cevap bulacaksınız.

Uçtan uca şifreleme nedir?

“Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun.” Bu uyarı gönderdiğiniz mesajın şifrelenerek gönderildiğini belirtir. Kötü niyetli kişiler verilerinize erişemez. Bu özelliğin olmadığı uygulamalarda verileriniz 3.parti uygulamalar tarafından rahatlıkla ele geçirilebilir.

WhatsApp mesajlarını başkaları okuyabilir mi?

Hayır, telefonunuz başkasının elinde olmadığı sürece erişemez. Gönderilen veriler ileten ve alıcı arasında gidip gelir. WhatsApp tarafından herhangi bir depolama veya kaydetme söz konusu değildir. Fakat burada mesajlaştığınız kişinin telefonunun başkalarının eline geçmemesi de önem arz ediyor. Şayet geçerse sizle ilgili olan konuşmalara da ulaşılabilir.

Çeşitli uygulamaların WhatsApp konuşmalarına erişmelerini engellemek için işletim sisteminizin önerdiği mağazaları kullanın. Android için Play Store, iPhone için iOS gibi…

WhatsApp konuşmaları saklanıyor mu?

Yukarıda WhatsApp sunucularının verilerinizi kaydetmediğini söylemiştik. Fakat iOS ve Android telefonlarda karşımıza bazen verileriniz kaydedilsin mi? Şeklinde uyarılar gelebilir. Bunları aktif ederseniz verileriniz yedeklenir. Etmemekte fayda var ancak önemli konuşmalarınız varsa pekte yapabilecek bir şey yok.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar