Bankalar

Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır

Ülkemizde mobil teknoloji kullanıcısının hızlı büyümesi ile birlikte bankaların müşterileri için hazırlayıp sunduğu mobil uygulamalar kullanıcılara çok büyük kolaylık sağlamaktadır,
mobil para transferi, qr kodu ile kartsız atm’den para çekme, fatura ödeme gibi bir çok işlem türü vardır ama son zamanlarda bunlardan en çok  talep edileni “QR Kodu İle Atm’den Kartsız Para Çekme” şimdi size hangi bankalardan kartsız işlem para çekilir paylaşayım.

Garanti Bankası QR Kodu İle Atm’den Kartsız Para Çekme
Garanti Bankası ile kartsız para çekmek için öncelikle “Garanti Cep” uygulamasını mobil cihazımızda yüklü olması gerekmektedir. Garanti Cep uygulamasına giriş yapın > Bankacılık İşlemleri > Para Çekme > Para Çekilecek Hesabıbı Seçin > Tutarı Yazın > Şimdi Çek butonuna basın ve ardından, Garanti atmsinden kartsız işlemlere tıklayın para çekme menüsünden QR ile para çekmeye basınız > Atm’deki QR kare kodunu telefonuzundan okutunuz paranız 10 sn içeresinde başarıyla size teslim edilecektir detayları için aşağıdaki resimleri inceleye bilirsiniz.

   

Yapı Kredi Bankası QR Kodu İle Atm’den Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi Mobil uygulamasını telefonumuza yükledikten sonra, giriş yapıyoruz > QR Para çekme > Paranın çekileceği hesabı seçiyoruz > Tutarı yazıyoruz, ardından Yapı Kredi Bankası Atm’sinden kartsız işlemler menüsünden Para Çekme > QR Kodu İle Para Çekme işlemine girerek, mobil uygulamızdan atm’deki kare kodu taratıyoruz işlemi onayladıktan sonra paranızı teslim alıyorsunuz.Aşağıdaki resimler ile mobil uygulamadan nasıl kartsız para çekme işlemi yapılır sıraladım.

   
“Günlük para çekme limiti bankada tanımlı olan para çekme limitiniz ile aynıdır.”

KuveytTürk QR Kodu İle Atm’den Kartsız Para Çekme
Kuveyttürk bankasına ait mobil şube programını cep telefonuza yükledikten sonra sisteme giriş yapıyoruz ardından sırasıyla;

1- Sol Menüde yer alan “QR Kod ile Para Çek” butonuna tıklayınız,
2- Paranın çekileceği hesabı ve çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra ileri diyoruz.
3- ATM’den 5 tuşuna basıyoruz karşımıza gelen QR kodunu kameramızdan okutma işlemini yapıyoruz.
3 adımda qr kodu ile para çekme işlemizi tamamladık. QR kodu ile KuveytTürk bankasından günlük para çekme limiti müşterinin var olan para çekme limiti ile aynıdır.

Aşağıdaki videoyu izleyerekte QR kodu ile para çekmeyi öğrenebilirsiniz.

Teb Bankası QR Kodu İle Atm’den Kartsız Para Çekme
Teb bankasından qr kodu ile para çekmek için lütfen resimli adımları kendi mobil şubenizden adım adım uygulayayınız.

1- CepteTeb mobil uygulamasına giriş yapıyoruz
2- QR Kodla para çekme butonuna basıyoruz.
3- Paranın çekileceği hesabı ve tutarı yazıyoruz.
4- Atm’den giriş tuşuna basıyoruz ardından CepteTep ile para çek butonuna basıyoruz.
5- Mobil uyguladan hesap ve tutarı seçtikten sonra ileri diyoruz kamera açıyor ve atm’de size gösterilen QR kodunu okutuyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.

Teb bankası QR kodu ile günlük para çekme limiti vadesiz hesaplarınızdan para çekme limiti ile aynıdır.


Ziraat bankasından kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır okumak için tıklayınız!

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar