Kredi Kartı

Kredi kartı alabilmek için kredi notu kaç olmalı ?

Yapılan kredi kartı başvurularının değerlendirilmesinde kredi notunun önemi büyüktür. Ancak yinede kredi kartı alınabilmesi için, tek başına kredi notu değerlendirmesine
etki etmez. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun, kredi kartı başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanması için tek başına yeterli olmayacaktır. Kredi notunu bilmeyen tüketiciler için kısa bir şekilde tanımlama yapmak gerekirse, kişilerin finansal açıdan davranışlarını özetleyen gösterge olduğunu söyleyebiliriz. Bu gösterge içerisinde finansal değerlendirmeler karşılığı kişinin hanesine puan verilir. Kredi Kayıt Bürosu her ay sonunda bankalardan düzenli şekilde aldığı kişilerin ödeme raporlarına göre kredi notlarını güncelliyor. Bu uygulama sadece Türkiye’de yaşam sürmekte olan vatandaşlar için geçerli değildir. Dünyanın birçok ülkesine gitmiş olduğunuzda bu uygulamanın var olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Kredi notunuzun olumlu yönde sonuçlar alabilmeniz için her zaman 1200 ve üzerinde olması gereklidir. Söz konusu olan kredi notu ile kredi kartı arasında önemli bir bağ olmuş olsa da, kredi kartı alabilmek için gerekli olan diğer şartları da yerine getirmeniz gereklidir. Örneğin kredi notunuz 2000 puan olmuş olsa da, bu kredi kartı başvurunuza kesin onay alacağınız anlamına gelmez. Kredi notu dışındaki şartlardan biraz bahsedecek olur isek ;

Mevcut Limitler

Farklı banklardan almış olduğunuz kredi kartlarının limitleri, kredi kartı başvuru sürecinde etkisi olur. Asgari ücret ile bir yerde çalışıyor ve buna göre limit tanımlaması yapılarak bir kredi kartı kullanıyorsanız, diğer bankalardan kredi kartınıza onay çıkmayabilir.

Gelir Durumu

Bireylerin kredi kartı limiti belirlemesi gelir düzeyinize göre yapılmaktadır. Yani kişinin mevcut maaşının dört katını geçmeyecek düzeyde kredi kartı limiti belirlenir. Toplam gelirinizin dört katını geçen kredi kartı limitiniz bulunuyor ise, farklı bankalardan kredi kartı başvurunuz onaylanmayacaktır.

 

Borç Durumu

Mevcut olan kredi yada kredili hesaplara olan borçlarınız gelir düzeyinizi aşmış şekilde devam ediyor ise, kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun olumlu yönde sonuçlanmayacaktır.

Etiketler: kredi kartı alabilmek için kredi notu kaç olmadı, kredi kartı alamıyorum neden.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar