Kredi

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

İnsanların öğrenci olsun ya da olmasın mutlak suretle acil para ihtiyacı olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmış olduğumuzda ise hemen kredi kartı arayışına gireriz.
Acil nakit ihtiyacı doğmasında hemen kredi verecek banka şubelerine başvuruda bulunarak ihtiyaç kredisi almaya çalışırız. Birden fazla bankalar şuanda hiç bir belge kefil talep etmeksizin ev hanımlarına kredi vermektedir. Bu duruma eş değer konumda olan öğrenciler ise aynı şekilde ilgili banka şubelerine başvuruda bulunarak belgesiz ve evraksız şekilde acil nakitlerini karşılayabilirler. Öğrencilere kredi veren bankaları sizler için araştırdık.

Her ne kadar bankalar çalışmakta olan kişilerinin maaş bordrolarını ibraz etmesi koşulu ile rahat bir şekilde kredi veriyor olsa da, aynı şekilde öğrencilerin de ihtiyaç kredisi başvurularını kabul etmektedir. Gelir belgesi olmadan sadece öğrencinin kredi risk notu durumuna göre onay sürecine geçilmektedir. Yani öğrenci olarak sizlerden yine kredi notunuzun yüksek olmasını bekler. Böylelikle bankalara başvuruda bulunduğunuzda kredinizi sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Sizlerde bir banka şubesine giderek ihtiyaç kredisi alabilmek için şansınızı deneyebilirsiniz. Denemeden bankaların size kredi verip vermediğinizi göremezsiniz. Çünkü bankalar sadece gelirini ispat eden kişilerde değil, bunun dışındaki çiftçi, esnaf ve kira geliri olan kişilere de kredi vermektedir.

Öğrencilerin kredi talebindeki alacağı rakam sınırlıdır. Çünkü bir öğrenci 50.000 TL kredi talebinde bulunamayacağı için, az limitler dahilinde ve düşük faiz oranları ile kredi alacaklardır. Şuan için öğrencilere kredi veren bankaları sıralayacak olursak, İşbankası, Ziraat Bankası, Odeabank, Denizbank, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası’dır. 48 ay vade ve %1,32 orandan başlayan faizler ile bu bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Kullanım Şartları

Öğrenciler veya kişiler için bu kurallar hep aynıdır bankalar belirli kriterleri göz önünde bulundurarak kredi vermektedir bu kriterler sırasıyla şöyledir;

  • Kredi notunun 1.100 üstü olması.
  • Aylık gelirinizin olması ( Öğrenciler için lütfen ziraat bankasına danışınız ).
  • Daha önceden bankalarla kötü bir çalışma geçmişinin olmaması.

Etiketler: öğrenciye kredi veren bankalar, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar