Videoyu gif yapma
İnternet

Videoyu Gif yapma

Bu yazımızda detaylı olarak videoyu gif yapma tekniklerinden bahsedeceğiz.

İlk olarak en basit videoyu gif yapma yönteminden başlayalım. Fazla uğraşmak istemiyorsanız, kesinlikle tavsiyemdir:

MakeGIF Video Capture ile videoyu gif yapma

Öncelikle Chrome ile buradaki linkten uygulamayı tarayıcınıza kurun ve aşağıdaki yolu izleyin:

  • YouTube üzerinden gife çevirmek istediğiniz videoya girin.
  • Yüklediğiniz uygulamayı açın
  • Videodaki hangi aralığı gif yapmak istiyorsanız durdurun ve sağ üstte bekleyen uygulamaya “Start” deyin.
  • İstediğiniz yerde “Done” deyip durdurun.
  • Uygulama seçtiğiniz aralığın önizlemesini sizlere gösterecektir. İleri veya geri sararak istediğiniz gibi düzenleyebilir, istemediğiniz bölümü çıkarabilirsiniz.
  • Frame options” kısmından gifi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
  • Son olarak “Generate GIF” yazısına tıkladığınızda videonuz gife dönüşecektir.

Photoshop ile videoyu gif yapma

Adobe Photoshop yardımıyla videoyu gif yapmak için aşağıdaki yolu izleyin;

Dosya >  > katmanlar için video kareleri bölümüne tıklayın. Karşınıza istediğiniz videoyu seçmeniz için bir pencere çıkacak. Buradan YouTube aracılığıyla bilgisayarımıza indirdiğimiz videoyu seçiyoruz. YouTube videolarını bilgisayarıma nasıl indiririm? Diye soracak olursanız, YouTube’dan video indirme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var, videoyu gif yapmak için seçtiğiniz videonun “mov” formatında olması gerekmektedir. Ardından “sadece seçili aralık” seçeneğini işaretleyin. Videoyu Ön izleme bölümünden Shift tuşuna basılı tutarak videodan istediğiniz kesiti seçin. Ayrıca videoları aktarırken “Make frame Animation” seçeneğini de seçtikten sonra “ok” butonuna tıklayın.

Geriye sadece videoya animasyon eklemek kaldı. Bunun için üst menüden pencereler > animasyon kısmına tıklayın. Ardından istediğiniz gibi düzenleyin.

Son aşamada gife çevirdiğimiz videoyu kaydedeceğiz. Bunun için dosya > web aygıtları için kaydet bölümüne tıklıyoruz. İşte bu kadar! Artık hareketli gif resminiz hazır.

Ayrıca bütün bunlara ek olarak; videoyu gife çevirmenin birçok farklı yolu olabilir. Fakat en çok kullanılan teknikler bunlardır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar