youtube video indirme
Mobil

YouTube üzerinden video nasıl indirilir? Android

Herhangi bir sebepten dolayı YouTube videolarını cihazınıza indirmek istiyorsunuz fakat nasıl indireceğinizi bilmiyor musunuz? Bu yazımızda YouTube videoları nasıl indirilir? Bunun cevabını detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Diyelim ki uçakta seyahate çıkacaksınız, doğal olarak mobil veri kullanabilme imkanınız olmayacak. Bunun için telefonunuza veya laptop bilgisayarınıza bol bol YouTube videosu indireceksiniz. Veya silinme ihtimali olan bir videoyu cihazınızda saklamak istiyorsunuz. Peki YouTube üzerinden video nasıl indirilir?

Android telefona YouTube’dan video indirmek

TubeMate, Android telefonlar için en bilinen YouTube video indirme uygulamalarından biridir. Arayüzü sade ve kullanımı kolaydır. TubeMate uygulamasını indirmek için tıklayınız

Uygulama Google Play Store‘da bulunmuyor, bu nedenle uygulamayı indirmek için öncelikle Android cihazınızın bilinmeyen kaynaklar bölümünden dosya indirme özelliğini açmanız gerekiyor. Fakat dikkatli olmanızda fayda var, bu özelliği kapattığınızda bilmediğiniz kaynaklardan dosya indirirseniz telefonunuza virüs bulaşabilir. (Eğer telefonunuza daha önceden virüs bulaştığına inanıyorsanız Android telefonlar için en iyi antivirüs programları başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.)

Android 6 işletim sistemine sahip telefonlarda bilinmeyen kaynaklar nasıl aktif edilir?

Cihazınızın arayüzünden; ayarlar > kilit ekranı ve güvenlik > bilinmeyen kaynaklar kısmını aktif hale getirin.

Cihazınız bu özelliği açarken size uyarıda bulunabilir, geçmek için ‘tamam’ butonuna tıklayın. TubeMate uygulamasını herhangi bir kaynaktan cihazınıza indirdikten sonra, indirilenler klasörüne girin ve ‘Yükle’ye basın, ardından ‘Aç’ diyin.

YouTube’dan bilgisayara video indirmek

Aslında YouTube videolarını kolay yoldan indirmek için birçok site mevcut. Fakat bu sitelerin neredeyse hepsi bilgisayarınıza virüs bulaştırmak için tasarlanmış. Bunun için alternatif yollardan YouTube videosu nasıl indirilir? Bir bakalım.

Bu iş için en iyi YouTube video indirme programı olarak sizlere Any Video Converter adlı programı önerebiliriz . Bu program sayesinde istediğiniz bir videonun linkini yapıştırabilir, ardından çözünürlüğünü seçip kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca kullanımı da oldukça kolaydır.

YouTube üzerinden hangi formatlarda video indirebilirim?

Neredeyse bütün YouTube video indirme programları sizler için bir dosya indirme biçimi sunar. Bunlardan en bilinenleri; MP4, 3GP, AVI formatlarıdır.

Cep telefonları için 3GP dosya biçimi en uygun video indirme biçimidir.

Video kalitesi nasıl olmalıdır?

İndirme ayarlarında seçmeniz gereken bir diğer kısım videonun kalitesidir. Eğer videoları sizlere tavsiye ettiğimiz YouTube video indirme programı olan ClipConverter ile indirirseniz, size indireceğiniz videonun kalitesini seçmek için bir seçenek sunar. Bu seçenekler genellikle 360p, 480p, 720p ve 1080p olarak sıralanabilir. Bir videonun kalitesi ne kadar yüksek olursa indireceğiniz dosyanın boyutu da o kadar artar. Kalite ve boyut birbirine doğru orantılıdır. Sizlere önerimiz, videoları televizyon gibi büyük bir ekranda izliyorsanız, video kalitesini olabildiğince yüksek tutmanızdır.

Şunu da belirtmekte fayda var; seçtiğiniz videonun kalitesi ne olursa olsun, ses kalitesi her zaman aynıdır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Seyfi Reply

    Android telefonumda Youtube’dan video indirmek için OGYouTube uygulamasını kullanıyorum. Bütün arkadaşlara tavsiye ederim. Aynı zamanda arka planda müzik dinleme imkanıda sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar