windows 10 sıfırlama
Windows

Windows 10 sıfırlama | Fabrika ayarlarına döndürme

Windows 10 kurulu bilgisayar nasıl sıfırlanır? Windows 10 sıfırlama.

Windows bilgisayarımıza herhangi bir virüs bulaştıysa, makine iflah olmaz bir şekilde yavaş çalışıyorsa, ciddi performans sorunları ortaya çıktıysa veya sürekli hata verip açılmıyorsa Windows 10 sıfırlama işlemi yapmak zorunda kalabiliriz. Bu gibi durumlarda Windows 8 ile beraber gelen ve Windows 10’da kullanılabilen sıfırlama yöntemi işimize yarayabilir.

Windows 10 sıfırlama seçenekleri

Dosyalarımı sakla: Windows 10 bilgisayarımızı bu yöntemle sıfırladığımızda dosyalarımız korunur. Fakat kurulu olan programlar silinir. Yani fotoğraf, müzik, word, excel gibi dosyalar kalır. Office programları, Chrome gibi sonradan kurulan programlar silinir.

Her şeyi kaldır: Bu Windows 10 sıfırlama yöntemi bilgisayarımızdaki tüm dosyaları siler. Program, dosya veya klasör kalmaz. Her şey silinir.

Windows 10 sıfırlama ve format arasındaki fark

Kısa ve öz olarak sıfırlama formata göre daha pratik ve kullanışlıdır. Dolayısıyla uygulaması daha kolaydır. Fakat format kadar derine inmez.

Windows 10 nasıl sıfırlanır?

Bilgisayarınız düzgün çalışmıyorsa sıfırlama işlemi, sorunu giderebilir. Sıfırlama işlemiyle Windows 10 yeniden yüklenir, ancak dosyalarınız korunur. Bilgisayarınızı sıfırlamak için 2 yol vardır:

1- Bu işlem için Başlangıç düğmesini ve ardından Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Kurtarma ögesini seçin. Bu bilgisayarı sıfırla menüsünden Başlarken ögesini seçin.

2- Oturum açma ekranına gelmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın, ardından Shift tuşunu basılı tutun, bu sırada ekranın sağ alt köşesinden Aç/Kapa simgesini > Yeniden Başlat ögelerini seçin. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra Sorun Gider > Bu bilgisayarı sıfırla ögesini seçin.

Kaynak: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4026528/windows-reset-or-reinstall-windows-10

Hepsi bu kadar. Artık Windows 10 bilgisayarımızı sıfırlamış olduk.

İlginizi çekebilir: KMSpico ile Windows 10 etkinleştirme adlı makalemiz Windows 10 işletim sisteminizi program yardımıyla nasıl etkinleştireceğinizi anlatmaktadır.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar