WordPress

WordPress’te gereksiz resimleri silmek

Bu yazımızda WordPress’te kullanılmayan – gereksiz resimleri Image Cleanup yardımıyla nasıl silebileceğinizden bahsedeceğim.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen WordPress altyapısına sahip bir web siteniz var ve bu durumdan sizde şikayetçisiniz. Çünkü sitenizin teması her değiştiğinde yeni tema bütün resimleri yeniden boyutlandırıyor ve bu da sitenizin depolama alanından götürüyor. Ancak her sorunun bir çözümü olduğu gibi bunun da bir eklenti yardımıyla çözümü mevcut. Çözüm;

Image Cleanup

Nasıl kullanılır?

  • Image Cleanup resmi WordPress sayfasına giderek eklentiyi sitenize kurun veya admin panelinden eklentiler > yeni ekle bölümüne Image Cleanup yazarak otomatik olarak yükleyin.
  • Gerekli işlemleri yaptıktan sonra admin paneli > Araçlar > Image Cleanup ayarlarına girerek Index Images yazan yere tıklayın.
  • Ardından eklenti WordPress sisteminizdeki gereksiz resimleri ayrı bir kategoriye yerleştirecek.(Bu biraz zaman alabilir.)
  • Image Cleanup gerekli işlemleri yaptığında sitenizdeki kullanılmayan resimleri Unreferenced unused images altında toplayacak. Eğer web sitenizde kullanılmayan resimlerin gereksiz yer kaplamasını istemiyorsanız rahatlıkla bu bölümden silebilirsiniz.

[infobox color=”#dd2727″]Burada önemli olan bir nokta var; eğer herhangi bir hatayla karşılaşmak istemiyorsanız, bu resimlerin yedeğini almayı unutmayın. İlerleyen süreçte sitenizdeki resimlerde sıkıntı yaşarsanız, tekrardan rahatlıkla geri yükleyebilirsiniz.[/infobox]

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar