Sms Bankacılığı

Ziraat Bankası 4747 Sms Bankacılığı

Ziraat Bankası Sms BankacılığıZiraat Bankası müşterilerine nerede olursa olsunlar internetin olmadığı alanlardaki müşterilerine Sms Bankacılığı adı altındaki sistemi ile günün her saatinde internet şubesinde yapılan bir çok işlemi sms servisine dönüştürek müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Ziraat Bankasından Sms ile “Kredi kartı işlemleri, Kredi başvuru ve sorgulamalar, Yatırımlarınızı ayrıca Hesap hareketlerinizi” sorgulama için 4747 kısa mesaj servisini kullanabilirsiniz şimdi size 4747 hangi mesajları gönderirsek hangi bilgilere ulaşabiliriz tek tek paylaşıyorum.

Ziraat Bankası Sms İle Harçlık Avans Bakiye Sorgulama

 • Harçlık Avans Bakiye Sorgulama: Harçlık Avans bakiye bilgilerinizi öğrenmek için HARCLIK AVANS BAKIYE yazın ve 4747’e gönderin. SMS’inize cevaben Harçlık Avans bakiye ve kullanılabilir limit bilginiz cep telefonunuza gönderilecektir.

Ziraat Bankası Sms İle Genç Bankkart Başvuru Eğer KYK’ dan burs/kredi alıyorsanız ve Genç Bankkart’ ınız yoksa, alışverişlerinizde kullanmak üzere, faizsiz/masrafsız 350 TL limitli Harçlık Avans da tanımlatabileceğiniz Genç Bankkart için

GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderin.

Ziraat Bankası Sms İle Hesap Bakiye SorgulamaHesap bakiyesi sorgulama işlemi 3 farklı şekilde yapılmaktadır lütfen sağlıklı bir sorgulama için talimatları dikkatli okumanızda fayda var.

 • Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir. Örn: BAKIYE
 • BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir. Örn: BAKIYE 5001
 • Bankamızda kayıtlı cep telefonunuza bağlı farklı müşteri numaralarınız var ise; BAKIYE boşluk MUSTERI NO yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilgili müşteri no altında bulunan tüm hesapların bakiyeleri cep telefonunuza gönderilecektir.Örn: BAKIYE 5015151

Ziraat Bankası Sms İle Hesap Hareketleri İzleme Hesap Hareketleri İzleme Servisi ile bankada kayıtlı hesabınızın 612 karaktere sığacak şekilde son 5 hareketini kısa mesajla alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bankaya kayıtlı gsm numaranızdan “HAREKET (Ek No)”yazıp 4747’ye SMS göndermek.

Örn: HAREKET 5001

Ziraat Bankası Sms İle FON SorgulamaYatırımlarınızı kontrollü bir şekilde izlemek ve sorgulamak için güncel bilgilere ulaşmak her yatırımcı için vazgeçilmez bir özelliktir. Fon sorgulamak için 4747’ye SMS göndermek.

Örn: FON yaz 4747 gönder.

Ziraat Bankası Sms İle Döviz Kurlarını ÖğrenGüncel döviz kurlarını internetin olmadığı alanlarda sms ile öğrenmeniz ziraat bankası ile çok kolay bunun için bankaya kayıtlı cep telefonuzdan “KUR yazıp 4747’ye” SMS göndererek güncel döviz kuru bilgileri size iletilsin.

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Kartı Güncel Limit Sorgulama Güncel kredi kartı limit bilginizi öğrenmek için “KKLIMIT” yazıp bir boşluk bırakarak limitini öğrenmek istediğiniz kredi kartınızın “son 6 hanesini” yazarak 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

Kime:4747
Mesaj: KKLIMIT 728831

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Kartı Son Ekstre Detayları SorgulamaKredi kartınıza ait son ekstre bilgisini 4747’ye kısa mesaj atarak kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey KKEKSTRE yazıp bir boşluk bırakıp ekstresini öğrenmek istediğiniz kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye göndermek

Kime:4747
Örn: KKEKSTRE 123456

Ziraat Bankası Sms İle OGS Etiketi Bakiye SorgulamaOGS Etiketi Bakiye Sorgulama servisi sayesinde günün her saati 4747’ye SMS göndererek OGS Etiketinizin bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bakiye sorgulama işlemini aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

 • 4747‘ye OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARANIZ (arada boşluk bırakmayacak şekilde) gönderdiğinizde güncel OGS bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sms İle OGS Etiketi Bakiye YüklemeOGS Etiketi Bakiye Yükleme servisi sayesinde günün her saati 4747’ye SMS göndererek OGS Etiketinize bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bakiye yükleme işlemi yapabilmeniz için;

 • Öncelikle OGS yetkili şubelerimizden “SMS (Cep Telefonundan Kısa Mesajla) OGS Kontör Yükleme Talimatı Başvuru Formu”nu doldurmanız gerekmektedir.
 • Talimat bilgilerinin sisteme girişi yapıldıktan sonra 4747’ye OGSYUK bir boşluk PLAKA NUMARANIZ (arada boşluk bırakmayacak şekilde) bir boşluk yüklemek istediğiniz TL miktarı gönderdiğinizde etiketinize yükleme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sms İle Avans Bankkart Başvuru ve Bakiye İzleme

 • Avans Bankkart Başvuru: Eğer Bankkart ana hesabınıza tanımlı aylık ödemeli Kredili Mevduat Hesabınız (KMH) varsa, kartınıza “Avans Bankkart” özelliği tanımlatarak; siz de KMH limitinizden yaptığınız harcamaları ötelemeye başlayabilirsiniz. Hemen başvurmak için

  AVANS yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’ye gönderin. Örneğin; AVANS 1234

 • Avans Bankkart Bakiye İzleme: Avans Bankkart borç bakiyenizi öğrenmek için AVANS BAKIYE yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4747’e gönderin. Örneğin: AVANS BAKIYE 1234. SMS’lerinize cevap olarak bir önceki güne ait borç bilgisi SMS ile gönderilecektir.


Ziraat Bankası Sms İle Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan KMH yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik No, KMH tutarı ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye SMS göndererek kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Örn: KMH 11111111111 2000 3000


Ziraat Bankası Sms İle Kredi Kartı Başvurusu Ziraat Bankası Kredi kartı başvurusunu sms ile yapmak için KREDIKARTI yazıp aralarda boşluk bırakarak “T.C Kimlik No, Talep edilen kart limiti ve Aylık net gelirinizi yazıp” 4747’ye mesaj atarak, kredi kartı ön başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kime:4747
Örnek Mesaj: KREDIKARTI 11111111111 4000 3000

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Kartı Limiti Artırma Ziraat Bankasında bulunan kredi kartınızın limiti düşük geliyorsa bir kısa mesajla limitinizi artırmak mümkündür bunun için cep telefonuzun mesaj bölümünden 4747’ye LIMIT yazıp aralarda boşluk bırakarak “Kredi kartınızın ön yüzünde bulunan son 6 hanesi ile birlikte Talep ettiğiniz limit ve Aylık net gelirinizi” yazarak göndermeniz yeterlidir.

Kime:4747
Örn Mesaj: LIMIT 123456 4000 3000

Ziraat Banksı 4747 Sms Bankacılığı Servisi Ücretlimi?

Ziraat Bankası 4747 SMS Bankacılığı için ekstra bir ücret ödemezsiniz. İşlem yapmak için gönderdiğiniz tüm SMS’ler, operatörünüzün SMS tarifesi üzerinden 1 SMS karşılığı ücretlendirilmektedir. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Ziraat Bankasının en önemli özelliği ise şubeye gitmeden sms ile kredi başvurusu yapabilmenizdir. Ziraat Bankası sms ile kredi başvurusu nasıl yapılır? merak ediyor ve kullanmak isterseniz tıklayınız.

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar