Instagram mesaj gitmiyor
Sosyal Medya

Instagram mesaj gitmiyor | Gönderiliyor yazıyor göndermiyor

Instagram Dm gitmiyor veya gönderiliyor yazıyor göndermiyor sorunlarından birini yaşıyorsanız okumaya devam etmenizde fayda var.

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da yolladığınız mesajlar “mesaj başarısız, mesaj gönderilemedi” şeklinde uyarılar vererek karşı tarafa iletilmiyorsa, bunun birkaç sebebi olabilir. Özellikle de son zamanlarda Instagram, WhatsApp ve Facebook platformlarına yapılan siber saldırılar bunların başlıca kaynağı diyebiliriz. Öncelikle Instagram mesaj gitmiyor hatası çözümlerine geçmeden önce böyle bir saldırı olup olmadığından emin olun. Yakın çevrenize sorarak onların aynı hatayı alıp almadığını öğrenin veya siber saldırıları gösteren site yardımıyla kontrol edin. Eğer siber saldırı varsa yapabileceğiniz pek bir şey yok. Fakat saldırı olmadığına eminseniz, aşağıdaki yöntemlere geçin.

“Instagram mesaj gönderilemedi, mesaj başarısız” sorunu ve çözüm yöntemleri

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Instagram uygulamasında mesaj gönderilemiyor sorununun başlıca nedeni internet bağlantınızın olmamasıdır. Bağlantı olup olmadığını kontrol etmek için Instagram anasayfasına gelin ve akışı yenileyin. Eğer akış yenilenemedi hatası alıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin.

Mesajı gönderdiğiniz kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi kontrol edin

Eğer mesaj gönderilemiyor hatası alıyorsanız ve mesaj gönderdiğiniz kişinin profil resmi görünmüyorsa engellenmiş olabilirsiniz. Bunu anlamanın 1 yolu daha var. Instagram arama kısmına kişinin kullanıcı adını yazın ve aratın. Eğer çıkmıyorsa engel yemişsiniz demektir. Doğal olarak mesaj gitmeyecektir.

Instagram mesaj engeli yemediğinizden emin olun

Eğer çoğu kişiye ard arda mesaj göndermiş ve cevap alamamışsanız Instagram tarafından mesaj engeli yemiş olabilirsiniz. Instagram kötü niyetli insanlar için spam engeli oluşturuyor. Buna takılmış olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum söz konusuysa 1-2 gün civarı beklemeniz gerekecek.

Güncelleme: 27.02.2020 akşamı yaşanan hava muhalefeti sebebiyle Instagram’da mesaj sorunu oluştu. Sorunun çözümü olmayıp, kullandığınız şebekenin düzelmesini beklemeniz gerekecek…

Article written by admin

Merhaba, ben Batuhan. 22 yaşındayım. 2016 yılında Webgazi.com'u kurdum. O zamandan bu zamana sizlere yararı olabilecek içerikler üretmeye çalışıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar